AK Parti’de ‘Kerem Kınık’ Rahatsızlığı: Peş Peşe Açıklamalar

Deprem sonrası yaşanan çadır satışları ile eleştiri oklarını hedefi haline gelen Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı AK Parti de gözden çıkarmış gözüküyor.

Kızılay’ın 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından deposundaki çadırları Ahbap Derneği ve Türk Eczacıları Birliği’ne sattığı ortaya çıkmıştı.

Konu bir anda Türkiye gündemine otururken, özellikle Kızılay Başkanı Kerem Kınık eleştiri oklarının merkezindeki isim haline gelmişti.

Kızılay’da yaşanan güven kaybı ayrıca kan stoklarına da yansımış stoklar asgari seviyenin altına gelince acil durum ilan edilmişti.

Kerem Kınık bu süreçte istifa etmesi gerektiği üzerine paylaşımlar yapan HaberTürk yazarı Fatih Altaylı ve komedyen Şahan Gökbakar’la da tartışmaya girmişti.

Kınık’ın istifa çağrılarına verdiği yanıtlar ilk olarak 2 Nisan’da AK Parti Grup Başkanvekili Bülen Turan’ın sabrını taşırdı. Turan, Kınık’ın sosyal medya üzerinden Şahan Gökbakar’la polemiğe girmesine sert çıktı ⬇️

Turan sonrası, AK Parti’nin ittifak ortağı Büyük Birlik Partisi de Kınık’ın istifa etmesi gerektiği yönündeki söylemlerini yineledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da iki gün önce katıldığı bir TV programında, Kızılay’ın çadır satışına ‘üzüldüğünü’ söylemiş ve hoşnutsuzluğunu açıkça göstermişti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da dün depremde çadır satan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan rahatsızlıklarını ilan etti.

Varank, “Kızılay Başkanı’nın görevde olması kişisel olarak beni rahatsız ediyor. Kendisi çok yıprandı, bu süreçleri doğru yönetemediği aşikar‘ ifadelerini kullandı.

Son olarak yine dün akşam Habertürk’te konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kınık için şunları söyledi: “Kızılay’ın ‘satmak’ kelimesiyle bir araya getirilmesi beni rahatsız ediyor.”

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir