DİYARBAKIR’DA BİR KISMI ÇÖKEN AĞIR HASARLI BİNADA KONTROLLÜ YIKIM SÜRÜYOR

DİYARBAKIR’da depremde ağır hasar görerek boşaltıldıktan sonra bir kısmı çöken 7 katlı apartmanda kontrollü yıkım sürüyor.

Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi 86’ncı Sokak’ta depremde ağır hasar alınca boşatılan Diyar GAP apartmanında, 5 Nisan günü moloz parçaları düşmeye başladı. Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye AFAD, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Çevresi boşaltılan binanın bir bölümü, bir süre sonra çöktü. Apartmanın bulunduğu yol güvenlik şeridi çekilerek trafiğe kapatılırken, çevresindeki binalar da tahliye edildi. Tıraşlama yapılarak başlayan yıkım çalışmasında binanın çevresindeki apartmanlar da, güvenlik amaçlı tahliye edildi.

‘ÇALIŞMALAR BİTERSE EVİMİZE GİDEBİLECEĞİZ’

Yıkımı süren Diyar GAP apartmanının yanındaki tahliye edilen binalardan Özgezer 23 apartmanında oturan Hasan Türk, 3 gündür evine gidemediğini ifade ederek, ‘Yıkılan binanın yanında bulunan sarı binada oturuyorum. O gece ailem alışverişteydi, döndüklerinde binada sesler geliyormuş. Zabıtaya aradık geldiler. Binanın etrafını kapatırken, o sırada binanın bir kısmı yıkıldı. Bende o sırada iş yerindeydim, eşim aradı öyle geldim. Ardından ablamın evine gittik. 3-4 gündür evde değiliz. Bir an önce biterse artık evimize gideceğiz. Evimize gitmek istiyoruz. Hiç kimse istemez kendi yuvası yıkılsın. Ben çekinmiyorum eve girmekten fakat insan ailesi için korkuyor. Allah kimsenin yuvasını yıkmasın’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir