Dolandırıcıların numarasını aradık… “Alo halı yıkama” diye açtı

ODATV ÖZEL

Fahrettin Öztürk

Odatv, kendisini polis olarak tanıtan numarayı aradı. Telefonu, soyadını vermek istemeyen Yavuz isimli kişi, “Alo halı yıkama” diye açtı, “Ben de mağdurum” dedi.

Dolandırıcıların, kullandıkları numarayı, kendi hattına yönlendirdiklerini iddia eden halı yıkamacı, durumu öğrendikten sonra karakola giderek şikayetçi olduğunu öne sürdü.

İLGİLİ VİDEO İÇİN TIKLAYIN

“BENİM NUMARAMA BİRİSİ YÖNLENDİRME YAPMIŞ”

Halı yıkamacı olduğunu söyleyen Yavuz ismindeki kişi şunları söyledi:

“Ben halı yıkama işiyle uğraşıyorum. İsmim Yavuz. Ankara Sincan bölgesindeyim. Benim numaram bu değil aslında. Benim numarama birisi yönlendirme yapmış. İki gündür onunla uğraşıyorum. Araştırdığımızda Kayseri’de açılan bir hat. Türk olmayan birisi benim numarama yönlendirme yapmış. Sabah biri aradı, ‘Milli İstihbarat Daire Başkanlığı’ndan arıyoruz’ demişler, ondan para istemişler. Benimle alakası olmayan işler ama ben uğraşıyorum.

“İŞİMİ GÜCÜMÜ BIRAKTIM DÜN AKŞAMA KADAR ONUNLA UĞRAŞTIM”

Ben dün karakola gittim, ‘Ortada darp yok, hakaret yok, kavga, dövüş yok işlem yapamam’ dedi. Siberden de dediler ki savcılığa git. Yani kimin ne dediği belli değil. İşimi gücümü bıraktım dün akşama kadar onunla uğraştım. Tekrar karakola gideceğim. Artık iftardan sonra mı olur iftardan önce mi olur bilmiyorum, işim bittikten sonra karakola gideceğim. Akşama kadar telefonum susmadı. Telefonla konuşmaktan kendi işime adapte olamadım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir