Ekim Ayına Kadar İnşaat Yasak Ama Dinleyen Yok!

Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 436 şantiyede inceleme yapıldı. Bu incelemeler sonucunda inşaat yasaklarına uyan firmalar herhangi bir ceza almadı.

Bazı firmalar ise özel izin alarak çalışmalarına 14 Haziran’a kadar devam etti. Bu firmalar da yasağa uymaktan dolayı ceza almadı.

Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, inşaat yasağının turizm sezonu için büyük önem taşıdığını ve yasağa uyulmamasının turizmi olumsuz etkilediğini söyledi. Şahin, “Bodrum’da turizm biterse Bodrum biter. İnşaat da olması lazım ama nasıl turizmde biz 6 ay sezon var diyorsak ve 3 ay yoğun yaşıyorsak, Bodrum destinasyonunda inşaat için de bu şekilde faaliyetlerin yürümesi lazım. Biz inşaat yasağının başlangıcını 15 Mayıs olarak biliyoruz ve ona göre plan yapıyoruz. Misafirlerimize ona göre dinlenmeyi taahhüt ediyoruz.

İnsanlar gürültüden uzaklaşmak için buraya dinlenmeye geliyor. İnşaat faaliyetleri devam ettiğinde, gelen misafirler odasını, otellerini değiştirmek istiyor. İnşaat olduğu takdirde turizm sezonunun ay olarak uzatma şansımız olmamış oluyor. İnşaat yasağına uyulmasından yanayız. Bunu sağlayacak olan valiliğimiz, kaymakamlığımız ve belediyemizdir. Özel izinle devam eden inşaatlar var. Yollarda kepçeler, kamyonlar, mikserler trafiği olumsuz etkiliyor. Bu nedenle turizm kısalıyor ve iç pazardaki tatilciler, Haziran 15’ten sonra gelmeye başlıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir