iOS 16.4.1 ve iPadOS 16.4.1 İçin Hızlı Güvenlik Yanıtı Güncellemesi Yayınlandı

Apple tarafından ilk kez bir Hızlı Güvenlik Tepkisi (RSR) güncellemesini yalnızca beta test kullanıcıları veya mobil işletim sistemlerinin yayın öncesi geliştirici yapılarını çalıştıran geliştiriciler için değil, tüm kullanıcılar için yayınlandı.

iOS 16.4.1 ve iPadOS 16.4.1 şu anda bu RSR güncellemesini alıyor. Güncellemenin dağıtımı önümüzdeki 48 saat içinde tamamlanacak. RSR’yi yükledikten sonra, iPhone veya iPad’inizin Hakkında bölümünde bir “(a)” gösterilecek. Yani iOS 16.4.1 (a) veya iPadOS 16.4.1 (a) kullanıyor olacaksınız.

RSR güncellemelerinin varsayılan olarak otomatik olarak uygulanmasına izin verilir. Hepsinin yeniden başlatma gerekmeyeceğini de belirtelim. Bu nedenle güncelleme bittiğinde size sorulacak. RSR güncellemelerinin otomatik kurulumunu Ayarlar aracılığıyla kapatma seçeneğine de sahipsiniz. Öte yandan, bunu yapmamanız iyi olur çünkü RSR’ler normal yazılım güncellemeleri arasında önemli güvenlik iyileştirmeleri sağlayacak.

Bugünün RSR güncellemesinin indirilmesi ve kurulması yalnızca birkaç dakika sürüyor ve yeniden başlatma gerektiriyor. Bundan sonra, RSR’ler yalnızca iOS ve iPadOS’in en son sürümlerini çalıştıranlar tarafından kullanılabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*