Almanya’da görülmemiş protesto: Oyuncak araba ile bastılar…

Almanya’daki futbol stadyumlarında federasyon tarafından futbol için planlanan yatırımcı müdahalesine karşı taraftar protestoları hız kesmiyor.

UZAKTAN KUMANDALI ARABALAR SAHAYA GİRDİ

Hansa Rostock ile Hamburg arasında oynanan Bundesliga 2 maçında ev sahibi takımın taraftarları uzaktan kumandalı arabalarla çimlerin üzerinde yarışarak oyunu böldüler. Bu mini arabalara takılı mavi ve beyaz duman kapları oyun alanını geçici olarak dumanla kapladı.

PROTESTOLAR YARATICILIK KAZANIYOR

Uzaktan kumandalı arabalar cuma akşamı Köln ile Werder Bremen arasında oynanan Bundesliga maçını da yarıda kesmişti. Taraftarlar mini arabaları Müngersdorf Stadyumu’nun çimleri üzerinde sürerek sahaya atılmış olan tenis toplarının etrafında gezdirdiler ve tribünde “Kendimizi uzaktan kumanda ile kontrol ettirmeyiz” yazılı bir pankart açtılar. Öte yandan Hertha Berlin taraftarları Magdeburg ile oynanan Bundesliga 2 maçında çimlere art arda atılan tenis topları, 32 dakikalık bir kesintiye neden olmuştu.

Taraftarların yapılan yatırımcı anlaşmasına yönelik eleştirileri haftalar ve aylar boyunca şiddetli protestolara dönüştü. Protestolar tırmanmadan önce birçok stadyumda pankartlar açılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir