Özgür Özel’den ‘anket’ itirafı: ‘Sıkıntıya girdiğimizi gösteriyor’

31 Mart 2024 yerel seçimleri için adaylığı açıklanan ancak eleştirilerin odağında olan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’la ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaptırdıkları anketlere atıfta bulunarak Savaş’ın adaylığının geri çekileceğinin sinyalini verdi. Özel, “Anketler, Hatay’ın sesini duymazsak sıkıntıya girdiğimizi gösteriyor. Bir alternatif geliştireceğiz” dedi.

“HATAY’DA 5 ANKET YAPTIK”

NOW TV’ye açıklamalarda bulunan Özel, “CHP Lütfü Savaş ile devam kararı mı aldı?” sorusuna “Hayır, şöyle bir şey var. Biz Hatay’da yaşananları çok dikkatle analiz ediyoruz. Bazı yerde bir, bazı yerde iki anket yaptık. Hatay’da beş anket yaptık. Dedim ki ‘Çok anket yaptık, Lütfü Savaş’ı aşan bir alternatif geliştiremedik.’ Ölçmelere devam ettik, Hatay’a gittiğimizde ‘Vatandaşın sesini duyduk’ dedim” ifadelerini kullandı.

“LÜTFÜ BEYİ ARADIK, ULAŞAMADIK”

Lütfü Savaş ile görüşerek elindeki anket sonuçlarını paylaşacağını ifade eden Özel, “Son ana kadar en doğru adayı belirmek için en doğru anketi yaptık. Cumartesi gece anket geldi, Lütfü Bey’i aradık, ulaşamadık. Pazar sabahı arkadaşlarımız görüştü. Birazdan Lütfü Savaş ile de oturacağım, konuşacağım. Elimizdeki anketi Lütfü Bey ile de paylaşacağım” şeklinde konuştu.

“BİR ALTERNATİF GELİŞTİRİRSEK SEÇİMİ ALIYORUZ”

“O anket neyi söylüyor?” sorusu üzerine Özel, şöyle devam etti:

“HATAY İTTİFAKI” DERKEN DEM’E Mİ GÖZ KIRPTI? 

Öte yandan Özel’in, “Bir Hatay ittifakına ihtiyaç var. Hatay ittifakı kurulmazsa Cumhur İttifakı adayı şans yakalayacak” sözleri, “Özgür Özel, DEM Parti’ye göz kırptı” şeklinde yorumlandı. 

GÖRÜŞME SONA ERDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Saat 10.40’ta başlayan görüşmede, Lütfü Savaş’ın önüne son yapılan anketin sonucunun konuldu. Görüşmede, adaylığının değişmesi için Lütfü Savaş’ı kırmadan ikna etmenin yollarının arandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir